Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Dikkat Etkinlikleri ve Zeka Oyunlari

Dikkat Etkinlikleri ve Zeka Oyunlari
Dikkat Etkinlikleri ve Zeka Oyunlari
 • Stok: 1000
 • Yazar: P Kitap
 • Barkod/İSBN: 9789752411470
 • Yazar İsmi / İsimleri: Ayşen TÜFEKÇİ , Gülsüm DOĞAN ,
 • ISBN: 9789752411470
 • Sayfa Sayısı: 48
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Dili: Türkçe
 • Uygun Kitap Formatı:Karton Kapak-Renkli Baskı
 • Yıl: 2023
 • Yayınlanma Tarihi: 2023-09-04
160,00 TL
Ex Tax: 160,00 TL

Kitabımız MEB müfredatına uygun olarak, okulöncesi öğretmenleri tarafından RENKLİ ve Büyük boy olacak şekilde tasarlanmıştır. Eğlendirme yöntemiyle çocukların hafıza, öğrenme, karar verme, akıl yürütme, görsel algı, motor becerileri, el-göz koordinasyonu, kodlama gibi gelişimlerini desteklemektir.

Zekâ Oyunları; zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan bir eğitim metodudur. Zekâ oyunlarının 4 yaşından itibaren öğretilmesinin çok önemli olduğu belirlenmiştir.

İnteraktif web2 çalışmaları sayfalarımızdaki oyunların kare kodlarını kullanarak, telefon ve tablet ile oynanmasına imkân sağlarken, çocukların dijital okuryazarlık seviyelerini geliştirmesi hedeflenmiştir. Bu öğrencilerimizin motivasyonunu artırırken kâğıt kullanımını azalttığı için çevreye de katkı sağlar.

Elden Ele Okuldan Eve Oyun projesiyle öğrencilerimizin zekâ oyunlarına ilgi duymasının yanı sıra; potansiyellerini tanıması, problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi,

hızlı ve doğru karar vermesi, sistematik düşünce yapısını geliştirerek bireysel ya da takım halinde problem çözmeye yönelik, olumlu bir tutum geliştirmesi amaçlanmıştır. Projemiz eTwinning platformunda 4 yıl üst üste hem ulusal hem de Avrupa Kalite Ödülü almıştır.

 

Çocukların seveceği formatta renkli, etkileşimli, büyük boy, 1. Hamur kâğıda basılan kitabımızın içeriğinden bazı bölümler şöyle: Boyama, Mantık Oyunları, Resfebe, Ayırt Etme, Kodlama, Görsel Algı, Hafıza, Örüntü, Piksel Kodlama, Strateji, Üçtaş, Tactix, Tangram, Tictactoe, Sudoku, Şifreleme.

 

Yazarlar Hakkında:

 

Ayşen TÜFEKÇİ: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliği (2004) İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü (2022) tamamladı. Mesleğinde 20 yılı geride bıraktı. Halen İstanbul/Kartal Eyyup Genç İlkokulunda Anasınıfı Öğretmenliği yapmaktadır. 2013 yılından beri zeka oyunları ile ilgilenmekte ve Zeka Oyunları Eğitmenliği yapmaktadır.

2014 yılında öğrencilerine daha çok zeka oyunları ulaştırabilmek adına Elden Ele Okuldan Eve Zeka Oyunları projesini başlattı. Projenin temel amacı sınıf ortamında öğretmen tarafından üretilen zeka oyunlarını öğrencilerin eve götürmesi ve ailesi ile oynamasıdır. Proje MEB Tarafından ödüllendirilmiş, binlerce öğrenci yüzlerce öğretmen katılımı ile proje süreçleri ilerlemiş; eTwinning platformunda 4 yıl üst üste hem ulusal hem de Avrupa Kalite Ödülü almıştır.

Gülsüm DOĞAN: İstanbul Üniversitesi Okulöncesi öğretmenliği mezunu. Bitlis Vilayetler Birliği Anaokulunda görev yapmakta. Öğretmenlikte 7.yılını çalışıyor. 2013 yılında üniversitede aldığı proje dersiyle zeka oyunlarına merakı arttı ve bu yönde kendini geliştirdi. Dijital olarak zeka oyunları tasarımı yapıyor. Oyunlarını daha fazla öğrenciye ulaştırabilmek adına ve sınıf içi uygulamalarda kullanmak üzere Elden Ele Okuldan Eve Zeka Oyunları projesinin kurulum aşamalarında ve geliştirilmesi süreçlerinde Ayşen TÜFEKÇİ ile birlikte çalıştı.

 

Kullanılan Reklam Mecraları : Sosyal Medya mecraları. www.eldeneleokuldaneveoyun.com

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi